Garanti Belgesi düzenleme zorunluluğu var mıdır?

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 56.maddesine göre, garanti belgelerinden bakanlık onayı kaldırılmıştır. Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik eki listesinde yer alan ürünleri imal veya ithal eden, üretici veya ithalatçı firmalar tarafından Bakanlık izin tarihi ve sayısı hariç olmak üzere (Bakanlık onayı olmaksızın), garanti belgesinin düzenlenmesi ve tüketicilere verilmesi gerekmektedir.

Hemen Teklif İsteyinGaranti belgesi ve satış sonrası hizmetleri yeterlilik belgesi işlemleriniz için en hızlı çözümHemen Başlayın